CloudConvert – konwersja plików z głową w chmurach

f.lux – zadbaj o swoje oczy i dobry sen
29 listopada 2013
SHOW ).( your bellydance – nowe czasopismo o tematyce tańca orientalnego
30 stycznia 2014

CloudConvert – konwersja plików z głową w chmurach

https://cloudconvert.com/

Różnorodność standardów zapisu i przechowywania danych może być źródłem wielu problemów. Co zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy podzielić się z kimś plikiem, którego nasz odbiorca nie jest w stanie otworzyć, albo gdy nasze urządzenie przenośne nie radzi sobie z wyświetleniem filmu lub zdjęcia?

Wystarczy skorzystać z jednego z wielu internetowych narzędzi do konwersji plików. Niestety, wiele z nich posiada irytujące ograniczenia (np. limit wielkości pliku), albo jest po prostu niewygodna w użyciu.

Elastyczny i darmowy

Inaczej prezentuje się jednak usługa Cloud Convert. To darmowe narzędzie pozwala na konwersję niemalże dowolnego rodzaju pliku do innego – pod warunkiem, że został on stworzony do przenoszenia takiej samej zawartości, co oryginał.

Oprócz popularnych rozszerzeń, Cloud Convert pozwala także na konwersję formatów profesjonalnych, a moim faworytem jest konwersja plików RAW

Przykładowo, możemy skonwertować plik WAV do MP3, DJVU do DOC, PDF do EPUB, CDR do EPS i wiele, wiele innych. Gdy piszę te słowa, Cloud Convert pozwala na konwersję 176 rodzajów plików!

Na głównej stronie możemy również przeczytać, że większość rodzajów konwersji pozwala na zmianę zaawansowanych ustawień niektórych formatów (np. rodzaj kodeka przy konwersji wideo). Otrzymujemy zatem nie tylko narzędzie do konwersji, ale także łatwy w obsłudze transkoder dla plików audio i wideo.

Interfejs

Wysoką użyteczność narzędzia zapewnia wykorzystanie responsywnego frameworka Twitter Bootstrap. Na stronie nie znajdziemy też reklam, a treść i layout nastawione są na wysoką czytelność.

Największe “WOW!” stanowi jednak pełna integracja serwisu z popularnymi usługami Dropbox oraz Google Drive. Cloud Convert pozwala na konwersje “z” oraz “do” wymienionych usług. Możemy także wybrać plik źródłowy z dowolnego miejsca na dysku (lub np. z pamięci masowej, albo płyty DVD), natomiast plik wynikowy wysłać automatycznie na nasze konto dyskowe w chmurze.

Co dalej?

Usługa znajduje się w fazie “beta”, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się jeszcze więcej użytecznych funkcji. Domyślam się, że pojawi się także więcej rozszerzeń obsługiwanych przez system.

Programistów zapewne zainteresuje API udostępnione przez programistów Cloud Convert, co umożliwia integrację funkcjonalności serwisu za pośrednictwem innych programów lub usług internetowych.

Podsumowanie

Reasumując, Cloud Convert to całkiem sprytne i wygodne narzędzie do konwersji plików, którego użyteczność docenią zarówno profesjonaliści, jak i zwyczajni użytkownicy.

Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Share on Facebook0Email this to someone
Łukasz Szmigiel
Łukasz Szmigiel
Fotografuje i projektuje w celach poznawczych i zarobkowych. Prywatnie - perfekcjonista, którego życiowym questem jest poszukiwanie spokoju, dobrej kawy i ciasteczek w czekoladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *