Ślęża letnią nocą
12 lipca 2014
Zorza polarna w czasie rzeczywistym
21 października 2014

Hrvatska

Niektórzy przywożą do domu piasek, muszle lub kamyki. Inni wolą zabrać ze sobą drobnostki kupione u lokalnych sklepikarzy. Jeszcze innym wystarczą jedynie wciąż żywe wspomnienia doświadczeń – obrazów, smaków i zapachów. Ja z kolei zabieram ze sobą moje własne fascynacje i interpretacje w postaci zdigitalizowanego światła.

Takie trofea nie tylko pięknie wyglądają na ścianie. Pozwalają na moment wrócić gdzieś tam… Przywrócić całe bogactwo wspomnień, poruszyć neurony. Pozwalają na moment oderwać się od prozaiczności egzystencji, od odległości i czasu. Są mentalnym teleportem, wrotami wyobraźni.

Fotografie łagodzą tęsknotę, zabierają nas w drogę. Gdzie i kiedy tylko chcemy.

Pozwól zatem zabrać się w podróż. Pozwól na moment, za pomocą tych kilku kolorowych klatek, przenieść się do malowniczej Chorwacji. Usiądź na skałach rezerwatu Kamenjak i podziwiaj zachód słońca nad spokojnym Adriatykiem. Choć na moment – stań się kolorem powietrza.

Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Share on Facebook0Email this to someone
Łukasz Szmigiel
Łukasz Szmigiel
Fotografuje i projektuje w celach poznawczych i zarobkowych. Prywatnie - perfekcjonista, którego życiowym questem jest poszukiwanie spokoju, dobrej kawy i ciasteczek w czekoladzie.

1 Komentarz

  1. […] niezapomnianej przygodzie kolorowego i kamienistego wybrzeża Chorwacji przyszedł czas na powrót w nieco chłodniejsze rejony świata. Nie ma jednak tego złego! […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *