Jak zoptymalizować duże fotografie na stronie internetowej?
26 lutego 2015
Zrób sobie artystyczny kogel mogel
12 marca 2015

Skosztować Austrię

Choć filmy poklatkowe nie są niczym nowym, zwykle opierają się o szereg kadrów i prosty podkład muzyczny. Krótkich filmów zrealizowanych w tej konwencji jest w sieci mnóstwo, a przekona się o tym każdy kto wpisze w Vimeo, YouTube lub podobny serwis frazę “timelapse”.

Film poklatkowy może być jednak zdecydowanie bardziej zdynamizowany, co możemy zobaczyć na przykładzie produkcji A Taste of Austria produkcji studio FilmSpektakel.

W filmie nie brakuje wyśmienitych kadrów, ale to co odróżnia go od całej reszty podobnych projektów to niesamowita synchronizacja podkładu dźwiękowego z obrazem. Ponieważ jest to prezentacja Austrii zrealizowana pod kątem promocyjno – turystycznym, sceny pokazują zarówno nowoczesne tereny zurbanizowane, historyczne (zabytki), jak i krajobrazy górskie. W każdym przypadku mamy jednak do czynienia z innym udźwiękowieniem, doskonale pasującym do miejsc przedstawionych w danej scenie. Całość zrealizowana jest w niezwykle sympatyczny sposób, a dobór kadrów, przejść oraz forma udźwiękowienia nie pozwala się nudzić.

Autorzy włożyli mnóstwo pracy w realizację. Zdjęcia do filmu powstawały przez dwa lata i w sumie zajmują około pięć terabajtów (5 TB) przestrzeni dyskowej. Sporo, jak na niespełna trzy minutowy film.

Łukasz Szmigiel
Łukasz Szmigiel
Fotografuje i projektuje w celach poznawczych i zarobkowych. Prywatnie - perfekcjonista, którego życiowym questem jest poszukiwanie spokoju, dobrej kawy i ciasteczek w czekoladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *