Skosztować Austrię
9 marca 2015

Zrób sobie artystyczny kogel mogel

Jeżeli jesteście z Wrocławia, warto zarezerwować sobie ostatni weekend marca i wybrać się na święto wrocławskich artystów rękodzieła, znane także jako Ręki Dzieła Fest.

Jak piszą o wydarzeniu organizatorzy:

Ręki Dzieła Fest to przegląd sztuki, pokazy oraz warsztaty. Przy każdej edycji swoje dzieła prezentuje kilkoro wybranych, niekomercyjnych artystów, tworzących z pasją pojedyncze, unikatowe egzemplarze.

W ramach eventu zobaczymy między innymi całkiem niezłą kolekcję gustownych i ręcznie zdobionych jaj zrealizowanych pod szyldem pracowni Kogel Mogel. Jajka wykonane są z wykorzystaniem różnych technik, tj. decoupage czy relief. Oczywiście nie zabraknie też ręcznie malowanych skorupek, wstążek, wykończeń z kamyków i wielu innych materiałów.

Połączenie różnych technik pracy sprawia, że zwyczajne wydmuszki stają się dziełami sztuki o niezwykle zróżnicowanej estetyce. Stanowią świetny dodatek do wielkanocnych pisanek, ale mogą też ozdobić każdą przestrzeń, niezależnie od okazji.

Pewne jest tylko jedno – wśród bogatej kolekcji jajek na pewno nie zobaczymy nudy. Przekonajcie się sami.

Łukasz Szmigiel
Łukasz Szmigiel
Fotografuje i projektuje w celach poznawczych i zarobkowych. Prywatnie - perfekcjonista, którego życiowym questem jest poszukiwanie spokoju, dobrej kawy i ciasteczek w czekoladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *